اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
کراتینه مو2
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest

سالن زیبایی شهرزاد اصفهان

کراتینه کردن مو چگونه است؟

کراتین نوعی پروتیٔین بوده که مواد اصلی تشکیل دهنده ناخن و مو در بدن می باشد زیبایی مو می شود. به طور کلی می توانیم بگوییم کراتینه کردن مو باعث می شود که کراتین های از دست رفته به شکل مصنوعی به موهای آسیب دیده برگشته تا موها مجدد احیا شود.

در اشخاصی که دارای موی فر و وز هستند، قرار دادن مواد کراتینه به مقدار کافی بر روی موها سبب نرم شدن موهایشان می شود. با استفاده از کراتین می توان موهای فر را برای مدتی صاف و براق نگه داشت. اغلب مردم بر این باورند که کراتینه کردن موها باعث صاف شدن موها می شود، در صورتی که این یک باور اشتباه می باشد. در اصل با کراتینه مو، محلولی وارد موها شده که باعث ترکیب کراتینه با موها می شود و سبب ترمیم کوتیکول مو می شود. در اصل کراتینه مو باعث کاهش وز مو و براق شدن موها شده ولی به صورت مستقیم سبب صاف شدن موها نمی شود.

روش کراتینه کردن مو

در مرحله اول مواد کراتینه را بر روی موها قرار داده و سپس برای مهر و موم شدن آن بر روی موها از گرمای اتو استفاده می شود. زمان این روش به میزان بلندی موهای شما دارد، کراتین قرار داده شده بر روی مو از منابع طبیعی و یا حیوانی تامین می شود. البته مواد کراتینه مو به شکل مصنوعی نیز در بازار موجود می باشد.

مزایای کراتینه مو:

از فواید کراتینه مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صاف کردن مو

ضخیم شدن موها

براق و درخشان کننده مو

پر کردن قسمت های خالی سر

حالت دهی سریع موها

مناسب برای انواع مو

کراتینه مو برای انواع موها مناسب می باشد. فرقی نمی کند که دارای موهای مجعد و یا فر هستید، موهای صاف و حالت دار و یا رنگ کرده دارید، به هر حال کراتینه کردن موها برای تمامی افراد مناسب می باشد.

عدم آسیب به مو

برخلاف شیوه های سنتی، استفاده از کراتینه هیچ گونه آسیبی به موهای شما وارد نمی کند. برای ماندگاری و تقویت موها لازم است مراقبت های پس از کراتینه را رعایت نمایید.

حالت دهی آسان

با کراتینه کردن موها باعث فرم دهی آسان شده و موها به راحتی حالت دار می شود. بنابراین شما با این روش می توانید بدون وارد کردن آسیب به موها و اتلاف وقت موهایی صاف و حالت دار داشته باشید.

تاثیر گذاری فوق العاده

هرقدر که موهای فر و وز داشته باشید با استفاده از کراتینه می توانید موهای صاف و براق داشته باشید. این روش تاثیر گذاری فوری و بسیاری دارد.

نیاز به مراقبت کم

این روش در مقایسه با روش

های دیگر، به مراقبت های کم تری نیاز دارد. ولی چنانچه مراقبت های لازم را انجام دهید باعث حالت دهی بهتر و ماندگاری بیشتر می شود.

بهبود کیفیت مو

کراتینه مو سبب می شود حفره های ساقه مو با استفاده از مواد کراتینه پر شده و باعث نرم و براق شدن موهای شما می شود. نتیجه این کار، از بین رفتن مو و صاف و حالت دهی موها می شود.

بدون عوارض جانبی

تا کنون هیچ گونه عوارضی برای این روش گزارش نشده است. در اصل می توان گفت هیچ عوارض اثبات شده ای در این روش وجود ندارد.

شانه شدن راحت تر موها

بعد از کراتینه کردن موها شما هیچ مشکلی با شونه کردن موها نداشته و به راحتی می توانید موهای خود را شانه کنید. همچنین با کراتینه کردن موها دیگر نیازی به استفاده از نرم کننده نخواهید داشت.

مناسب برای آقایون و خانم ها

کراتینه هیچ گونه محدودیتی نداشته و مناسب برای خانم ها و آقایان می باشد. در صورتی که خواهان موهای صاف و براق هستید می توانید از این روش فارغ از جنسیت استفاده نمایید.

تقویت موها

استفاده از مواد کراتینه نه تنها باعث صاف و حالت دار شدن موها، بلکه باعث تقویت ساقه موهای شما می شود. این مواد با نفوذ در ساقه موها باعث بهبود موها شده و ظاهری زیبا را به موهای شما می بخشد.

 

امتیاز مطلب :

5/5

Subscribe to our Newsletter

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Share this post with your friends

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
اشاره به موضوع
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments