کراتینه مو چیست؟

سالن زیبایی شهرزاد اصفهان

کراتینه مو چیست ؟

همه ی ما تا اسم کراتینه ی مو میاد نا خودآگاه این سوال ها را می شویم :
1 ) کراتینه مو چی هست ؟
2 ) کراتینه مضر یا مفید ؟
3 ) برای چه کسایی خوبه برای چه کسایی مضره ؟
کراتینه یک پروتئینه که بصورت طبیعی توی بدن همه انسان ها وجود دارد (در قسمت مختلف بدن مثل : ناخن ، پوست و مو )
خب حالا می پرسید وجود این پروتئین در بدن بخصوص موهای ما چه تاثیری دارد ؟
وجود کراتین باعث حفاظت ، استحکام ، نرمی و سلامت موی شما میشود پس اگر دچار ریزش مو ، نازکی تار مو یا وز شدن موهاتون شدید بدونید که این پروتئین توی بدنتون کم شده که نمودش را توی موهایتان می بینید ، مو خیلی حساسه و ضعف های درونیه رو سریع به ما گوشزد میکند.
و اما سوال بعدی (کراتینه کردن مو چیست ؟)
به صاف و احیا کردن موها با مواد کراتینه و حاوی پروتئین کراتینه کردن مو می گویند ، که اگر بخواهم بصورت علمی واستون توضیح بدم که چرا موهامون احتیاج به کراتینه دارد این که ساق های موهای ما بر اثر عوامل مختلف ضعیف و شکننده میشوند و حالت اصلی و اولیشون را از دست میدهند که با مواد کراتینه میشود موها را هم صاف و درخشنده و نرم کنیم و هم عمل احیا و برگردوندن سلامتی موهامون را بدست بیاوریم .
حالا خیلی ها میخواهند از بپرسند که کراتینه کردن خوب هست یا بد ؟
من امروز فقط نظر یکی از آرایشگر معروف را واستون میگم هنری بوردی آرایشگر سالن میوزوی نیویورک که یکی از مطرح ترین آرایشگر های آمریکاست نظرش در مورد کراتینه مو اینه هست که : اگر موهایتان را با سشوار یا اتو صاف می کنید استفاده از کراتینه میتواند 40تا 60% در زمان سشوار کشیدن شما صرفه جویی کند و پس از کراتینه دیگه راحت می توانید بدون هیچ دغدغه ای در هوای مرطوب یا بارونی قدم بزنید و حالت موهایتان هیچ تغییری نکند .

کراتین برای چه موهایی مناسب است ؟

ترجیحا اول برای موهای آسیب دیده بر اثر عوامل شیمیایی (رنگ ، مش ، دکلره) بعد موهای فر و وز و در آخر موهای سالم و نچرال … که برای هر کدام از این موها یه نوع مواد مناسب براش استفاده میشود

کراتین موهای نازک : برخی از دوستانی که موهای نازک و یا کم پشت دارند تفکر غلطی دارند که با کراتین موهایشان صاف میشود طوری که به کف سرشان می چسبد و مو هایشان  کم پشت نشان داده میشودو پوست سرشان معلوم میشود .

کراتین باعث میشود موهای نازک ضخیم تر بشه ، کراتین در واقع پروتئین اصلی موجود در مو ، دندان و ناخنهاست و باعث صاف شدن و درخشندگی موها می گردد. در افرادیکه موهای فر یا وز دارند ، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد . کراتینه کردن مو عمدتا با جایگزین کردن محتوای کراتین مو عمل می کند .

 
 
 
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook