شکستن مو چیست و چگونه مانع آن شویم ؟

سالن زیبایی شهرزاد اصفهان

فهرست مطالب :

1- شکستن مو
2 – عوامل
3 – بازکردن گره مو
4 – شانه کردن مو
5 – دمای بالا
6 – مدل مو
7 – تی شرت

شکستن مو

شکستن مو بسیار رایج است و در شکل های مختلفی ظاهر می شود . از علائم بارز آن می توان به وز و زبر شدن مو و همچنین موخوره (دو شاخه شدن نوک تارهای مو) اشاره کرد .

عوامل

متاسفانه ما روزانه کارهای زیادی می کنیم که باعث شکستن مو می شود . اما از اصلی ترین عوامل می توان به سه مورد اشاره کرد : استفاده از اتو مو یا فرکننده حرارتی ، عدم آبرسانی به مو و استرس .

باز کردن گره

یکی از راه های جلوگیری از شکستن مو ، شانه کردن موها با حداکثر ملایمت است . هیچوقت برای باز کردن گره مو به برس یا شانه فشار زیادی وارد نکنید . مخصوصا وقتی خیس است .

شانه کردن

 موها را تنها در مواقع ضروری شانه کنید . شانه کردن بیش از حد موها نه تنها آن ها را صاف تر نخواهد کرد بلکه به شکستگی مو ختم خواهد شد .

دمای بالا

قرار گرفتن مو در معرض حرارت به آن آسیب می زند . از لوازمی مثل اتوی مو به ندرت استفاده کنید و اگر هم استفاده می کنید قبل از شروع از ژل محافظ بر روی موها استفاده کنید .

مدل مو

طبق تحقیقات ، مدل موهایی مثل دم اسبی ، انواع بافت و … می توانند باعث شکستن موها شوند زیرا موها را کشیده و به تارهای آن فشار وارد می کنند . پس زیاد موهایتان را نبندید.

تی شرت

برای خشک کردن موها به جای حوله از یک تی شرت نرم استفاده کنید . درست است که حوله ، سریع تر خیسی موها را جذب می کند اما زبری و پرزهای آن به مرور موجب شکستگی مو می شود .
 
 
آرایشگاه  شهرزاد اصفهان  با مدیریت سالن زیبایی شهرزاد یا همان آرایشگاه زنانه شهرزاد  به عهده خانم شهرزاد میرزایی می باشد. که خدمات کراتینه مو ، لیفت ابرو ، رنگ فانتزی ، ریباندینگ ، هایلایت مو ، دوخت مو ، هاشور ابرو ، فیبروز ابرو ، سایه ابرو ، رژ لب دایم ، تتو ، خط چشم ، کراتینه ، صافی مو  را به شما ارائه می دهد .
سالن زیبایی شهرزاد  با داشتن کادر متخصص در زمینه میکروبلیدینگ با متد فیبروز ابرو در اصفهان امادگی لازم برای انجام این خدمت جدید و هنری را برای شما دارد .شایان ذکر است کلیه خدمات این سالن زیر نظر پزشک انجام میشود .
برای مشاوره و ثبت نوبت با شماره 09130005377
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook